096 0000 736
073 0000 736
0
0

Ваш кошик порожній :(

Глютамін - це найважливіша амінокислота, яка бере безпосередню участь у створенні білка. Це замінна амінокислота, так як вона здатна вироблятися в організмі з інших амінокислот. Однак, не дивлячись на це, для професійних спортсменів, глютамін є мало не єдиним засобом, що підтримує анаболічні процеси в м'язах і захищає м'язи від згубного ефекту перетренованості.

Ефекти і властивості

Глютамін, це практично єдина амінокислота, яка виконує стільки функцій. Важливість її виходить з великої наявності в тканинах і плазмі. Що-ж відбувається з організмом в стресовому стані, коли його ресурси виснажені гранично важкими тренуваннями? - У цей момент організм активно витрачає запаси глютаміну на відновлення м'язових тканин і концентрація його в м'язах значно знижується.

Хоч ця амінокислота і відтворюється організмом, проте за умов тривалих важких тренувань - організму необхідно набагато більше глютамина, щоб задовольнити величезним витратам цієї речовини.

Глютамін виробляється в м'язовій тканині. М'язи здатні з'єднувати аміак і глютамат, щоб утворити глютамин. Це найбільш поширена амінокислота, її запаси складають близько 60% від усіх амінокислот, що містяться в м'язових клітинах. При необхідності він викидається в кров, щоб забезпечити інші тканини цією амінокислотою і підвищити його рівень в цілому.

Амінокислота регулює рівень аміаку в організмі, який може бути шкідливий клітинам. Аміак використовується для того, щоб виробляти глютамін і доставляти його в кров. Далі він передається в інші тканини, щоб бути використаним як паливо, особливо в клітинах іммуннной системи. Глютамін безпосередньо бере участь в процесі регулювання синтезу протеїну і робить сильний вплив на анаболічні процеси. Тому, глютамін-одна з головних амінокислот в організмі.

У разі впливу на фізіологію людини, будь-яких зовнішніх факторів, наприклад: стреси, розумова робота, важка фізична робота, потреби організму в ній можуть різко зрости. Одне з таких впливів у формі стресу на організм людини - це тривалі фізичні тренування з великими обтяженнями. При тренуваннях потреба організму в глютамін зростає, пропорційно прикладеному стресу. В результаті цього стресу її рівень в організмі помітно знижується. Щоб поповнити ці запаси, м'язи починають виділяти глютамін із запасу в кров.

Інтенсивні тренування або важка фізична праця - сприяють виробництву молочної кислоти і амонію в м'язах. Організм, щоб впорається з цими отруйними речовинами, різко підвищує виробництво глютамина з глютамата і аміаку, вироблена амінокислота транспортується в кров і його рівень піднімається протягом п'яти хвилин виконання вправи. 


Важкі тренування, також призводять до вироблення катаболічних гормонів, таких як кортикостероїди. Ці глюкокортикоїди також виснажують запаси цієї амінокислоти в м'язах.Надмірна концентрація кортикостероїдів в крові призводить до того, що глютамін продовжує викидатися в кров, навіть після того, як вправи перестали виконувати і організму більше він не потрібен у великих кількостях. В результаті цього його запаси значно виснажуються.

Спортсмени, які часто застосовують у своїй практиці важкі фізичні навантаження, повинні вміти знаходити грань між перетренованістю і недостатньою інтенсивністю тренування.

Ефект перетренованості приходить, коли інтенсивність тренування не узгоджена з можливостями відновлення організму. Якщо спортсмен увійшов в стадію перетренованості, всі його зусилля будуть давати зворотний і негативний ефект. Чим більше він буде тренуватися - тим менше буде ефект. Перетренованість в свою чергу призводить до спустошення запасів глютамина, а так як на відновлення цих запасів недостатньо часу, то кожен день його рівень буде знижуватися. Спортсмени, які часто страждають від перетренованості, більш сприйнятливі до хвороб та інфекцій через надмірно ослаблену імунну систему. По-цьому, дуже важливим є прийом препаратів містять глютамін. Прийом у вигляді добавки із зовні-прискорить процеси відновлення в організмі і збільшить концентрацію глютаміну в плазмі крові.

Як приймати 

Одну порцію (5 г = 1 чайна ложка) змішати з водою, соком або гейнером і протеїновим коктейлем. Можна також приймати разом зі звичайною їжею. Рекомендується приймати до 10-20 г глютаміну в день при силових тренуваннях (в залежності від інтенсивності) і до 20 г з метою стимуляції імунної системи в умовах хвороби і стресу. Рівномірний прийом протягом дня порціями по 5 г забезпечує його найбільш повне засвоєння м'язовими клітинами. У дні з тренуванням рекомендується приймати відразу після тренування, перед тренуванням, а також перед сном.


Відгуків: 0 / Написати відгук
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано            Добре