096 0000 736
073 0000 736
0
0

Ваш кошик порожній :(

Креатин по праву є однією з найпопулярніших добавок серед усього спортивного харчування. Обумовлено це тим, що він всебічно впливає на організм спортсмена і дозволяє збільшити як силові результати, так і наростити м'язову масу або збільшити витривалість. Креатин - це натуральний продукт, він міститься в рибі і м'ясі. В організмі він в невеликій кількості виробляється в нирках, печінці і залозах з таких амінокислот, як аргінін, гліцин і метіонін. В організмі близько 98% цієї речовини знаходиться в м'язах, у волокнах які відповідають за силу наших м'язів, вони володіють великим запасом креатину і витрачають його найбільш активно. Волокна, які відповідають за витривалістю містять його в рази менше, зате відновлюються вони краще "силових" волокон. Таким чином прийом добавок з креатином призводить до збільшення сили і витривалості.


Вперше на ринку спортивного харчування він з'явився на початку 90-их років, і успішно використовувався рядом британських атлетів, які надалі займали високі місця на Олімпіадах. Дія креатину, грунтується на тому, що потрапляючи в організм він зазнає ряд перетворень і в кінці-кінців перетворюється в АТФ (аденозин-трифосфорну кислоту). А вже АТФ, в свою чергу, дає нам той приріст силових результатів і витривалості, який ми відчуваємо після нетривалого прийому.

В даному матеріалі ми розглянемо основні схеми прийому порошкового креатин моногідрату, найбільш популярною і поширеною його форми.

Як правильно приймати креатин?

Відповідь на це питання залежить від того які у вас цілі і завдання, так як існує величезна безліч схем його прийому. Крім цього можна виділити кілька однакових рекомендацій щодо застосування. Доведено, що інсулін сприяє транспортуванню креатину, тому доцільно приймати креатин разом з вуглеводами, які піднімають рівень інсуліну в організмі. Як вуглеводів можна використовувати будь-який натуральний сік (найбільш рекомендують виноградний сік) або ж, якщо соку немає під рукою, то можна використовувати чисту теплу воду (не водопровідну). Якщо ви використовуєте воду, то в якості вуглеводів можуть виступати - пара трійка ложок меду, розмішаних разом з креатином у воді.

Схема прийому

Всі схеми можна умовно поділити на три групи: прийом креатину для додаткової енергетики, прийом на масу з завантажувальної фазою і "беззавантажувальний" прийом, в основному орієнтований на зростання силових показників.

Розглянемо докладніше кожну зі схем:

1. Перший спосіб прийому-це прийом 5 грамів креатину, що становить 1 чайну ложку, протягом місяця. Такий спосіб прийому в основному сприяє припливу додаткової енергетики під час тренувань. Приймати рекомендується безпосередньо перед тренуванням, за годину до тренування.

2. Спосіб прийому з" завантажувальної " фазою. При такому способі прийому спочатку слід фаза"завантаження" (насичення), в цій фазі приймають щодня по 20 грам креатину протягом 5-7 днів, при цьому доцільно розбити прийом на 4 рази по 5 грамів. Так само слід пам'ятати про бажаний прийом вуглеводів разом з добавкою. Після фази "завантаження" слід фаза підтримки, на якій приймають по 5-10 грамів протягом місяця. Така схема прийому сприяє зростанню силових результатів і дозволяє набрати кілька кілограмів м'язової маси. Приймати добавку слід між прийомами їжі, протягом дня. Якщо креатин викликає відчуття дискомфорту в шлунково - кишковому тракті-приймайте його відразу після їжі.

3. Третій спосіб- "беззавантажувальний", тобто відсутня фаза завантаження і креатин приймається по 10 грамів протягом місяця. В такому випадку приймати його варто з ранку і після тренування. Дана схема прийому сприяє зростанню силових результатів і витривалості.

Крім того, необхідно відзначити, що описані вище схеми, лише найбільш поширені методи. Тільки ви самі зможете визначити найбільш підходящу для вас схему прийому, використовуючи при цьому дані вище рекомендації.

Ефект від прийому креатину

Крім всіх описаних вище дій креатину, він також сприяє нейтралізації молочної кислоти, яка утворюються під час виконання вправ з обтяженнями і її накопичення викликає втому м'язів. Також варто відзначити, що за весь час наукових досліджень, і за весь час застосування спортсменами - не було виявлено жодного побічного ефекту, якщо не брати до уваги збільшення маси тіла на пару кг.але швидше за все, цей побічний ефект для більшості спортсменів буде найбільш бажаний.


Відгуків: 0 / Написати відгук
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано            Добре