Глютамин - це найпоширеніша в організмі амінокислота (будівельний матеріал білка), яка бере участь в максимально великій кількості метаболічних процесів в порівнянні з будь-якими іншими амінокислотами. Особлива роль глютамина полягає в тому, що він служить джерелом палива для клітин, що вистилають кишечник, а також необхідний для належного функціонування лейкоцитів. Лейкоцити та інші швидко діляться клітини використовують багато глютамина, тому він так важливий для них. Без глютамина ці клітини не змогли б нормально ділитися.
Традиційна медицина визнає важливість глютамина. Глютамин - надзвичайно важливий компонент використовуваних в лікарнях сумішей для парентерального харчування, тому що, за даними подвійних сліпих досліджень, глютамин істотно підвищує виживаність серед тяжкохворих пацієнтів.
Глютамин є найбільш поширеною амінокислотою в крові і в запасах вільних амінокислот скелетних м'язів. Глютамин стимулює синтез, гальмує деградацію білків і є джерелом енергії для поділу м'язових клітин. Глютамин також є прекурсором для синтезу амінокислот, білків, нуклеотидів, глутатіону і інших біологічно важливих молекул. Глютамин надає анаболічний вплив на скелетні м'язи.
Як показали дослідження, прийом добавок з глютамином стимулює імунітет і допомагає організму боротися з інфекцією. Такий вплив глютамина найкраще було продемонстровано на прикладі витривалих спортсменів (екстремальні спортивні навантаження пригнічують імунну систему) і тяжкохворих людей. Невідомо, зміцнює чи глютамин імунітет у здорових людей.
Глютамин випускається у формі капсул, таблеток і порошку. Типова дозування глютамина - 3-5 грамів в день. Альтернативні рекомендації - 20-30 грамів концентрату сироваткового білка.
Чи не надходило повідомлень про побічні ефекти при прийомі в дозі до 21 грама в день.