Залізо належить до необхідних для підтримки здоров'я організму мінералів. Цей мікроелемент міститься практично у всіх клітинах організму, проте найвища концентрація даної речовини спостерігається в червоних кров'яних тільцях (еритроцитах). Ці клітини забезпечують транспортування кисню до тканин по всьому організму.
Крім цього, залізо бере участь в процесі вироблення енергії з поживних речовин, відповідає за передачу нервових імпульсів і ряду інших процесів. Якщо споживання даного мінералу перевищує потреби організму, він може накопичуватися для подальшого використання.
В даний момент анемія, викликана нестачею заліза, є одним з найбільш поширених захворювань. Від неї страждають приблизно 5 мільйонів чоловік - і це тільки на території США. Найпоширенішими причинами даного порушення є:
тривалі менструальні цикли;
виразка шлунку;
розвиток онкологічних захворювань в області шлунково-кишкового тракту;
сильна втрата крові в результаті травми;
внутрішні кровотечі в шлунково-кишковому тракті, викликані частим прийомом аспірину або ібупрофену;
вагітність.
Особливо увагу слід приділити останнього пункту. Так, абсолютно здоровим жінкам слід вживати від 15-ти до 18-ти міліграмів заліза на добу, в той час як під час виношування плоду даний показник збільшується в середньому до 27-ми міліграмів. Незважаючи на це, фахівці настійно не рекомендують використовувати харчові добавки з високим вмістом заліза в обсягах, що перевищують зазначені вище. Це пов'язано з тим, що подібне рішення може привести до засвоєння більшого обсягу вітамінів, що може нашкодити дитині. Тому, якщо ви відчуваєте один з описаних вище симптомів залізодефіцитної анемії, обов'язково зверніться до лікаря.
Категорії